background
Sultanahmet Köftecisi Münih Açılış
Sultanahmet Köftecisi’ne ‘’Uzun Ömürlü-Köklü ışletme’’ ödülü
Sultanahmet Köftecisi’ne ‘’Uzun Ömürlü-Köklü ışletme’’ ödülü Türk mutfak kültürüne katkılarından dolayı bugüne kadar çok sayıda ödüle layık görülen Tarihi Sultanahmet Köftecisi, anlamlı bir ödül de ıstanbul Kültür Üniversitesi’nden aldı.
ıstanbul Kültür Üniversitesi Aile ışletmecileri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nce düzenlenen 6. Aile ışletmeleri Kongresi’nde 100 yılı dolduran, yaşamakta olan uzun ömürlü aile işletmeleri ödüllendirildi.
Sultanahmet Köftecisi de “UZUN ÖMÜRLÜ - KÖKLÜ ışLETME” ödülüne layık görüldü.
Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nin ödülü, işletmenin 3. kuşak sahibi Mehmet Tezçakın ile 4. kuşak sahipleri Mert ve Sinan Tezçakın’a sunuldu.
Çalışan Mutluluğu zirvesi
Emektarlarımıza teşekkürler

Emektarlarımıza teşekkürler,
Bizi biz yapan değerler, sizlerle güzel…


Sultanahmet Köftecisi ailesinin sevgili dostları… Sultanahmet merkez dükkan müdürü ıbrahim Karataş ile merkez dükkan ustası ısmail Memişoğlu, emeklilik dolayısıyla aramızdan ayrılma kararı aldılar. Ailemizin bu iki değerli mensubunu en iyi şekilde uğurlamak için, merkez dükkanda çalışanların katıldığı bir ‘’jübile’’ düzenledik. Kolay olmadı ayrılık… Dile kolay ıbrahim Karataş 38, ısmail Memişoğlu da 36 yıl bu çatı altında mesai yaptı. 3 nesil patronla, hemen her kademede çalışıp, özveri ve inançla, Tezçakın ailesinin bir ferdi gibi performans gösterdiler. Sultanahmet Köftecisi’nin bugünkü konumuna gelmesinde her ikisinin de büyük katkısı oldu.

Duygu yüklü günde, ailemizin bir ferdi olarak gördüğümüz, başarılarıyla gurur duyduğumuz arkadaşlarımızı teşekkür belgeleri ve plaketleri ile uğurladık. Onlar yeni bir hayata adım atarken, kalplerinin hep bizimle birlikte atacağından, ihtiyaç duyduğumuz an yanımızda olacaklarından şüphem yok. Bayrağı teslim alacak mesai arkadaşlarının zor da olsa onların boşluğunu doldurmak için ellerinden geleni yapmaya gayret göstereceklerine inanıyorum. Emekleri unutulmayacaktır…

ıbrahim Karataş ve ısmail Memişoğlu’na Sultanahmet Köftecisi’ne katkılarından dolayı teşekkür eder; sıhhatli, mutlu, huzurlu bir gelecek dileriz.

Mehmet, Timur, Sinan, Mert TEZÇAKIN
Murat, Serhat KOÇYığıT
"Ne Güzel Evim"in yemeksponsoru SultanahmetKöftecisi
Star Televizyonu’nda yayınlanan "Ne Güzel Evim" programının, bu haftaki bölümünün yemek sponsoru Sultanahmet Köftecisi oldu.
Melike Emiroğlu’nun sunduğu programda her hafta belirlenen evin bir bölümü, iç mimar Efe Kısakürek tarafından yeniden dekore ediliyor.
Program çekimleri bu hafta sosyal sorumluluk projesi kapsamında Sirkeci’deki ıstanbul Muharip Gaziler Derneği’nde yapıldı. Dernek binasının yenilenmesi için yapılan dekorasyon çalışmalarını gerçekleştiren yaklaşık 20 kişilik ekibin yemek ihtiyacı Sultanahmet Köftecisi’nden karşılandı.
1920 yılında kurulan, bugün ünü Türkiye sınırlarını aşan Sultanahmet Köftecisi’nin 4. kuşak temsilcisi ısmail Timur Tezçakın, ıstanbul Muharip Gaziler Derneği’nin yenilenmesi çalışmalarına destek olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.
Bakü’de ikinci şubemizi “METROPARK AVM” de Açıldı.
Yüzyıla yakın süredir özenle koruduğu lezzeti ve sunum geleneğiyle gönüllere taht kuran Tarihi Sultanahmet Köftecisi, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki ikinci şubesini 23 Kasım Cumartesi günü Metropark AVM’de Açtı.

Azerbaycan Master Franchise temsilcisi Babylon Group’un Abdulkerim Alizade sokağında, Fransa Büyükelçiliği-Tarih Müzesi yanındaki ilk şubesinde elde ettiği başarı, kısa sürede meyvesini verdi.
Kardeş Azeri halkının büyük ilgisi ile karşılaşan Sultanahmet Köftecisi, ilk şubenin açılışının üzerinden 5 ay gibi kısa bir süre geçmesine karşılık Metropark AVM’deki ikinci şubesiyle hizmet vermeye başladı.
Sultanahmet Köftecisi yönetim kurulu başkanı Mehmet S. Tezçakın, ilk yurt dışı şubelerini açtıkları Bakü’de elde edilen bu başarının cesaretlerini artırdığını belirterek, ‘’Hedefimiz birkaç yıl içinde en az 4 kıtada onlarca ülkede şubesi bulunan bir dünya markası olabilmek. Yüzyıllık birikimimiz, özenle koruduğumuz lezzet ve sunum geleneğimizle bunu başaracak güçteyiz’’ dedi.

Tezçakın, başarı için işbirlikçilerin büyük önem taşıdığını da ifade ederek, Azerbaycan master franchise temsilcisi Babylon Group’a markalarına yaptıkları katkılarından dolayı teşekkür etti.
BU YIL CHıCAGO TÜRK FESTıVALıNE KATILAMAMANIN ÜZÜNTÜSÜ ıÇıNDEYıZ

“Tarihi Sultanahmet Köftecisi”
BU YIL CHıCAGO TÜRK FESTıVALıNE KATILAMAMANIN ÜZÜNTÜSÜ ıÇıNDEYıZ

 

Amerika Chicago Başkonsolosumuz Sn. Fatih YILDIZ, 
ile
2013 Festival Komitesinin başkanı (ve ayni zamanda Chicago'daki Türk-Amerikan Ticaret Odamızın da başkanı) Sn. Sevil Kutay,
2013 11. Chicago Türk Festivaline Türkiye’den bir ilk olarak kurumsallaşmış bir restoranın, 94 yıllık Bir ıstanbul klasiği olan Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nin katılımını bizden rica ettiler.

Kısa süre içinde hazırlığımızı yaparak çekirdek kadromuzla Chicago Türk Festivaline renk katmayı arzuladık. Çalışmalarımızı seri şekilde başlatarak yetişmeye çalıştık.

Tüm çabalarımıza rağmen ne yazık ki Vize ışlemlerinin yetişmemesi sebebiyle
bu yıl Chicago Türk Festivaline katılamamanın üzüntüsü içindeyiz.

Kısmetse ıleri yıllarda erken hazırlıklarla mutlaka bu tür faaliyetlere destek vereceğiz.

Saygılarımızla
SULTANAHMET KÖFTECıSı BAKÜ DE AÇILDI
Sultanahmet Köftecisi "sınırları aştı"

Et, ekmek, soğan ve tuzun mütevazı birleşimiyle 94 yıl önce keşfettiği lezzetini dünya markasına dönüştürmeyi amaçlayan Tarihi Sultanahmet Köftecisi, ilk yurt dışı şubesini Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de açtı.
Mehmet A. Alizade sokağında, Fransa Büyükelçiliği'nin yanındaki Bakü şubesi'nin açılışını, Tarihi Sultanahmet Köftecisi'nin 4. kuşak sahibi Timur Tezçakın ile markanın Azerbaycan masterfranchise temsilcisi BabylonGroup'unyöneticileri yaptı.
Açılışta, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun, Tarihi Sultanahmet Köftecisi'nin ortakları Murat Koçyiğit ve Sinan Tezçakın ile 3. kuşak sahibi Mehmet Tezçakın da hazır bulundu.
Sultanahmet Köftecisi'nin 3. kuşak sahibi Mehmet Tezçakın, dedeleri Mehmet Seracattin Efendi'nin 94 yıl önce açtığı küçücük dükkânla temellerini attığı işletmenin, bugün sektörünün en çok tanınan markası haline geldiğini söyledi.
ışletmenin, franchise yöntemiyle bir süre önce yurt içinde başlattığı şubeleşme çalışmalarını yurt dışına taşıdığını anlatan Tezçakın, ''Yurt içinde şube sayımız 21'e ulaştı, yıl sonuna kadar 9 şube daha açmayı planlıyoruz. Bakü ise yurt dışı hedeflerimizin sadece ilk adımı. Tarihi Sultanahmet Köftecisi, birkaç yıl içinde en az 4 kıtada onlarca şubesi olan uluslararası bir marka haline gelecek'' dedi.
Dükkanlarımız >>>
BRANDMARKER 2012 Sponsorluğu
Tarihi Sultanahmet Köftecisi SPONSORLUK
BOğAZıÇı ÜNıVERSıTESı
ışletme ve Ekonomi Kulübü olarak, 1997 senesinden beri, tamamı öğrenciler tarafından organize edilen tek uluslararası organizasyon

2007 senesinde, öğrenci kongremizin ismini BRANDMARKER olarak değiştirip konusunu da "PAZARLAMA ıLETışıMı" olarak sabitledi.

Brandmarker, her yıl Haziran ayının 3. haftasında Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsünde gerçekleşen ve 5 gün süren bir öğrenci kongresi. Dünyadan ve ülkemizden organizasyonumuza katılan üniversite öğrencileri ünlü konuşmacılarımızı dinleyerek ve önemli şirketlerin hazırladıkları yarışmalara katılarak, kendilerini pazarlama alanında geliştirmekteler.

14 yıldır başarıyla devam eden, gerek Boğaziçi Üniversitesi'nde gerekse iş dünyasında tanınan bir organizasyon haline gelmiş olan BRANDMARKER; 2012'de 17-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

www.buik.boun.edu.tr
www.brandmarker.boun.edu.tr

Tarihi Sultanahmet Köftecisi
SPONSOR OLARAK ÜZERıMıZE DÜşEN GÖREVı YERıNE GETıRDı
Sultanahmet Köftecisi Dış ışleri Bakanı Davutoğlu ve Dini Liderleri Ağırladı
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, cuma namazının ardından Mısır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Essam Haddad ile köfteciye gitti.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ıstanbul'da gerçekleştirilen 'Arap Uyanışı ve Ortadoğu'da Barış; Müslüman ve Hıristiyan Perspektifler' konferansına katılan dini liderle Cuma Namazını Sultanahmet Camii'nde kıldı. Davutoğlu, namazın ardından Mısır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Essam Haddad ile köfteciye gitti.

Haberi Devamı için Tıklayınız. (.pdf)
Girbi